Košík je prázdný.

Stejně jako Real Madrid, Portugalsko se také přizpůsobuje životu

11.10.2018 0
Real Madrid se musí nejen přizpůsobit životu bez Cristiana Ronalda.
 
Portugalský národní fotbalový tým se musel vypořádat i bez hvězdy vpřed Fotbalové dresy Juventus, když se přestěhoval z mezinárodní povinnosti po svém přestupu do Juventusu a uprostřed obvinění ze znásilnění proti němu.
 
Ronaldo nebyl po skončení Světového poháru povolán do národního týmu a portugalská fotbalová federace již uvedla, že také nebude v příštím mezinárodním utkání hodnocena v letošním roce.
 
Portugalsko, které v roce 2016 získalo mistrovství Evropy za první hlavní titul, hraje v Polsku ve čtvrtek v Ligu národů UEFA, třetí zápas bez Ronalda od turnaje Světového poháru v Rusku. Tým bude čelit Skotsku přátelsky v neděli.
 
"Nejlepší na světě zůstává to nejlepší na světě, ale není tu a musíme se soustředit na ty, kteří jsou," řekl trenér Portugalska Fernando Santos. "Plně důvěřuji hráčům, kteří jsou tady a pro nás přijdou."
 
Santos říkal, že Ronaldo zůstává plně odpovědný národnímu týmu poté, co po mistrovství světa vynechal první dvě utkání týmu po odpočinku po rušné sezoně, která zahrnovala jeho přestěhování z Realu Madrid do Juventusu. Santos říkal, že se Ronaldo stále setkává s italským klubem a potřeboval čas, aby se na to zaměřil.
 
Minulý týden Santos neuvedl podrobnosti o tom, že do týmu nezahrnuje Ronalda, podle něhož rozhodnutí bylo učiněno po trojcestné konverzaci mezi ním, hráčem a vedoucím portugalského fotbalového svazu. Oznámení družstva se objevilo po zprávách, že Ronaldo se zabývá tvrzením o znásilnění ve Spojených státech, ačkoli Santos neoznačil hráčův stav mysli a ani neřekl, že rozhodnutí mělo něco společného s problémy mimo pole.
 
Problémem Santosu je nyní, jak získat jeho tým bez Ronalda. A tam přijde Andre Silva.
 
22-letý útočník, považovaný za perfektního křídla pro Ronalda v portugalském útoku, se v této sezoně skvěle ujal. V prvním kole zvítězil v Itálii v lize národů, který byl minulý měsíc rozhodující, když získal druhé poločasové vítěze, který z Portugalska vybojoval v kategorii 3 v League A nejnovější soutěže.
 
Vítězství ve čtvrtek ještě nezajistí Portugalsku místo ve finále čtyři ligy národů v červnu, ale bude držet tým, aby byl zařazen do druhého stupně ligy B. Portugalsko vede skupinu 3 s třemi body, další dvě než Polsko a Itálie. Itálie již hrála dvakrát, ztratila v Portugalsku a vyhrála proti Polsku doma.
 
"Pokud vyhrajeme tento zápas, bude to pro nás velkým krokem," řekl Santos, který se ve středu obrátil na 64 let a chystá se slavit jeho čtyřleté výročí s národním týmem. "Jsme velmi motivovaní, abychom se dostali do finále čtyř."