Košík je prázdný.

ARSENAL S OHLEDEM NA LETNÍ SWOOP PRO BARCELONU RAFINHA ALCANTARA

31.05.2020 0
Arsenal se údajně zajímá o podepsání brazilské mezinárodní Rafinhy Alcantary, která má být v létě v Barceloně prodána.
 
Podle zprávy ze španělské publikace Mundo Deportivo sleduje Arsenal sledování záložníka v Barceloně Rafinha Alcantara s pohledem na letní swoop pro Brazilce.
 
27letý Rafinha je produkt proslulé barcelonské akademie La Masia. Svůj první tým debutoval již v roce 2011, ale v počátcích XI se nikdy nestal pravidelným. Do dnešní doby řídil pouze 90 vystoupení seniorů a 12 branek.
 
Minulé léto viděl Barcelona poslat Rafinhu na zapůjčení kolegovi La Liga outfitu Celta Vigo. Toto je jeho druhé dočasné kouzlo s galicijským oblečením, které strávilo kampaň 2013–14 v klubu. V probíhající kampani brazilská figurovala 27krát ve všech soutěžích, bodovala a pomáhala dvěma cílům za kus.
 
Celta Vigo má možnost nechat převod Rafinhy natrvalo za poplatek 16 milionů EUR. Vzhledem k současným finančním okolnostem by to však pravděpodobně nebylo možné pro klub La Liga. Barcelona však nadále usiluje o vyložení 27letého muže, protože se snaží generovat příjmy na financování tahů za své nejvyšší cíle, mezi něž patří Lautaro Martinez z Inter Milán.
 
Podle této zprávy tato situace vzbudila zájem Arsenalu, který už delší dobu drží záložníky o záložníku. Střelci budou potřebovat přidat do svého středního pole letos v létě, protože Dani Ceballos vypadá, že se po skončení úvěrového kouzla vrátí do Real Madrid.
 
Kromě toho existují otazníky o budoucnosti německého herce Mesuta Ozila, jehož smlouva by měla skončit v roce 2021. Rafinha by za tímto účelem byla životaschopnou alternativou, vzhledem k jeho schopnosti hrát na mnoha pozicích na středním poli a zaútočit.
 
Arsenal však možná bude muset čelit konkurenci Inter Milánu, aby si zajistil podpis brazilské internacionály. Zpráva uvádí, že Barcelona také zvažuje možnost použití Rafinhy jako zátěže při podpisu Martineze z těžkých vah Serie A.
 
I Nerazzurri jsou takovým scénářům otevřeni, zatímco záložník se možná bude chtít vrátit do klubu, kde v roce 2016 dříve strávil v půjčce šest měsíců.
 
Za současného stavu se zdá být zcela jasné, že Rafinha nemá v Barceloně budoucnost. Nyní zbývá uvidět, co budoucnost platí pro dvojnásobně limitovanou brazilskou internacionálu, s Arsenalem, Celtou Vigo a Inter Milánem, kteří by jej měli v létě podepsat.